DW-01-12-F-S-750
Part Number:
DW-01-12-F-S-750
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)