DW-01-12-F-S-660
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-01-12-F-S-660
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.660" (16.764mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)