TW-05-02-F-D-170-SM
Part Number:
TW-05-02-F-D-170-SM
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
In Stock:
34
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)