DW-36-14-F-T-1090
Part Number:
DW-36-14-F-T-1090
Description:
CONN HDR 108POS 0.1 STACK T/H
In Stock:
100
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
1.090" (27.686mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
108
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)