HDWM-16-59-G-D-384-SM-P
Part Number:
HDWM-16-59-G-D-384-SM-P
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
In Stock:
94
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.849" (21.565mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.384" (9.754mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)