FW-25-05-F-D-575-100
Part Number:
FW-25-05-F-D-575-100
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
In Stock:
469
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.575" (14.605mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)