FW-11-05-G-D-450-160-A-P
Part Number:
FW-11-05-G-D-450-160-A-P
Description:
CONN SKT .050"
In Stock:
465
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.610" (15.494mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)