TW-10-06-L-D-430-SM-A-P-TR
Part Number:
TW-10-06-L-D-430-SM-A-P-TR
Description:
CONN BRD STACK 2MM 20POS
In Stock:
390
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)