FW-10-05-S-D-300-200-A-P
Part Number:
FW-10-05-S-D-300-200-A-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.500" (12.700mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)