SFSDT-05-28-H-11.61-DS-NDX
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- SFSDT-05-28-H-11.61-DS-NDX
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Blue, Individual
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Length :
- 0.968' (294.89mm, 11.61")
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)