FFSD-15-D-11.50-01-F-N-SR
- Part Number:
- FFSD-15-D-11.50-01-F-N-SR
- Description:
- .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Features :
- Polarizing Key, Strain Relief
- Length :
- 0.958' (292.10mm, 11.50")
- Number of Positions :
- 30
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)