FFSD-20-D-07.50-01-N-RW
Part Number:
FFSD-20-D-07.50-01-N-RW
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.625' (190.50mm, 7.50")
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)