TFSD-07-28-G-05.12-T-NDS
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- TFSD-07-28-G-05.12-T-NDS
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Length :
- 0.427' (130.05mm, 5.12")
- Number of Positions :
- 14
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)