FFSD-05-D-50.00-01-F-N
Part Number:
FFSD-05-D-50.00-01-F-N
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
4.17' (1.27m)
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)