SFSDT-25-28-G-08.27-DR-NDX
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- SFSDT-25-28-G-08.27-DR-NDX
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Blue, Individual
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Length :
- 0.689' (210.00mm, 8.27")
- Number of Positions :
- 50
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)