TFSD-15-28-G-06.30-TR-NUX
- Part Number:
- TFSD-15-28-G-06.30-TR-NUX
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Latch Holder
- Length :
- 0.525' (160.02mm, 6.30")
- Number of Positions :
- 30
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)