FFSD-25-D-09.00-01-N-RN1-SR
Part Number:
FFSD-25-D-09.00-01-N-RN1-SR
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Strain Relief
Length :
0.750' (228.60mm, 9.00")
Number of Positions :
50
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)