TCSD-25-D-08.25-01-F-SR
- Part Number:
- TCSD-25-D-08.25-01-F-SR
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Features :
- Strain Relief
- Length :
- 0.687' (209.55mm, 8.25")
- Number of Positions :
- 50
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)