TFSD-19-28-G-03.94-T-NUS
Part Number:
TFSD-19-28-G-03.94-T-NUS
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.328' (100.00mm, 3.94")
Number of Positions :
38
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)