FFSD-16-D-06.50-01-N-RW-R
Part Number:
FFSD-16-D-06.50-01-N-RW-R
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.542' (165.10mm, 6.50")
Number of Positions :
32
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)