FFSD-05-D-16.50-01-N-D07-R
Part Number:
FFSD-05-D-16.50-01-N-D07-R
Connector Type :
Socket to Socket (3)
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
1.37' (419.10mm)
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)