FFSD-25-D-43.31-01-F-N
Part Number:
FFSD-25-D-43.31-01-F-N
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)