FFSD-20-D-17.50-01-N-D09-M
- Part Number:
- FFSD-20-D-17.50-01-N-D09-M
- Description:
- .050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
- Connector Type :
- Socket to Socket (3)
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 1.46' (444.50mm)
- Number of Positions :
- 40
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)