FFSD-25-D-12.00-01-N-RW-SR
- Part Number:
- FFSD-25-D-12.00-01-N-RW-SR
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring, Strain Relief
- Length :
- 1.00' (304.80mm)
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)