TFSD-20-28-G-07.90-TF-NDS
- Part Number:
- TFSD-20-28-G-07.90-TF-NDS
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Friction Lock
- Length :
- 0.658' (200.66mm, 7.90")
- Number of Positions :
- 40
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)