TFSD-15-30-G-08.50-TF-NDS
- Part Number:
- TFSD-15-30-G-08.50-TF-NDS
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Friction Lock
- Length :
- 0.708' (215.90mm, 8.50")
- Number of Positions :
- 30
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)