FFMD-25-T-10.24-01-L-N-B25
- Part Number:
- FFMD-25-T-10.24-01-L-N-B25
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.853' (260.00mm, 10.24")
- Number of Positions :
- 50
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)