FFSD-05-D-39.50-01-N-R
- Part Number:
- FFSD-05-D-39.50-01-N-R
- Connector Type :
- Socket to Socket, Reversed
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 3.29' (1.00m)
- Number of Positions :
- 10
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)