FFSD-09-D-02.50-01-N-RW-SR
- Part Number:
- FFSD-09-D-02.50-01-N-RW-SR
- Description:
- .050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring, Strain Relief
- Length :
- 0.208' (63.50mm, 2.50")
- Number of Positions :
- 18
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)