FFSD-15-D-11.81-01-N-RW-R
Part Number:
FFSD-15-D-11.81-01-N-RW-R
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
30
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)