FFSD-20-D-25.00-01-F-N-D02-R
Part Number:
FFSD-20-D-25.00-01-F-N-D02-R
Connector Type :
Socket to Socket (3)
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
2.08' (635.00mm)
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)