TFSD-40-28-H-03.25-T-NDS
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- TFSD-40-28-H-03.25-T-NDS
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Length :
- 0.271' (82.55mm, 3.25")
- Number of Positions :
- 80
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)