FFSD-25-D-18.00-01-F-N-R
Part Number:
FFSD-25-D-18.00-01-F-N-R
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
1.50' (457.20mm)
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)