FFSD-25-D-08.25-01-S-N-D04-R
- Part Number:
- FFSD-25-D-08.25-01-S-N-D04-R
- Connector Type :
- Socket to Socket (3)
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring
- Length :
- 0.687' (209.55mm, 8.25")
- Number of Positions :
- 50
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)