FFSD-25-D-09.00-01-N-RW-R
- Part Number:
- FFSD-25-D-09.00-01-N-RW-R
- Connector Type :
- Socket to Socket, Reversed
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring
- Length :
- 0.750' (228.60mm, 9.00")
- Number of Positions :
- 50
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)