TCSD-08-D-08.20-01-F-N-R
Part Number:
TCSD-08-D-08.20-01-F-N-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
0.683' (208.28mm, 8.20")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)