FFSD-16-D-10.00-01-F-N-SR
- Part Number:
- FFSD-16-D-10.00-01-F-N-SR
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Features :
- Polarizing Key, Strain Relief
- Length :
- 0.833' (254.00mm, 10.00")
- Number of Positions :
- 32
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)