FFSD-25-D-10.50-01-N-D02-O
- Part Number:
- FFSD-25-D-10.50-01-N-D02-O
- Connector Type :
- Socket to Socket (3)
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.875' (266.70mm, 10.50")
- Number of Positions :
- 50
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)