TCSD-03-D-01.34-01-F-RW
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- TCSD-03-D-01.34-01-F-RW
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Reverse Wiring
- Length :
- 0.112' (34.00mm, 1.34")
- Number of Positions :
- 6
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)