TCSD-22-S-06.50-01-F-N
- Part Number:
- TCSD-22-S-06.50-01-F-N
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.542' (165.10mm, 6.50")
- Number of Positions :
- 44
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)