FFSD-08-D-04.75-01-N-RW-R
Part Number:
FFSD-08-D-04.75-01-N-RW-R
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.396' (120.65mm, 4.75")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)