TCSD-08-D-09.50-01-P07-R
Part Number:
TCSD-08-D-09.50-01-P07-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.792' (241.30mm, 9.50")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)