FFMD-10-T-07.87-01-N-R
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FFMD-10-T-07.87-01-N-R
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050 CABLE PLUG
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Plug, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Polarizing Key
Length :
0.656' (200.00mm, 7.87")
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)