FFSD-10-S-07.87-01-F-N
- Part Number:
- FFSD-10-S-07.87-01-F-N
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.656' (200.00mm, 7.87")
- Number of Positions :
- 20
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)