TCSD-12-D-08.50-01-N-P05
- Part Number:
- TCSD-12-D-08.50-01-N-P05
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Length :
- 0.708' (215.90mm, 8.50")
- Number of Positions :
- 24
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)