FFSD-14-D-03.94-01-N-RW-D02-R
- Part Number:
- Connector Type :
- Socket to Socket (3)
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring
- Length :
- 0.328' (100.00mm, 3.94")
- Number of Positions :
- 28
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)