FFSD-20-D-02.83-01-F-N
Part Number:
FFSD-20-D-02.83-01-F-N
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.236' (71.88mm, 2.83")
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)