FFSD-25-D-01.80-01-F-N
- Part Number:
- FFSD-25-D-01.80-01-F-N
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.150' (45.72mm, 1.80")
- Number of Positions :
- 50
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)