FFSD-25-D-02.00-01-F-N-SR
Part Number:
FFSD-25-D-02.00-01-F-N-SR
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key, Strain Relief
Length :
0.167' (50.80mm, 2.00")
Number of Positions :
50
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)