FFSD-25-D-04.00-01-N-RW-D02
Part Number:
FFSD-25-D-04.00-01-N-RW-D02
Connector Type :
Socket to Socket (3)
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.333' (101.60mm, 4.00")
Number of Positions :
50
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)